elektrokola, skládací elektrokola
skládací kola tern
Jméno:

Cyklosedačka: jak se nenechat zmást

4. 8. 2010

Jezdit s dítětem může být zážitek. Už jen to, že na kole sedíte dva, můžete své ratolesti ukazovat zajímavosti v okolí a přitom dělat něco pro své zdraví, je něco mimořádného. K tomu, aby pro vás takové společné cestování nebylo noční můrou, byste měli mít tu správnou sedačku. Jak se vyznat v kategoriích?

Existují dva základní typy dětských sedaček – přední a zadní. Dítě tedy může sedět vepředu (pak má sedačka označení C) nebo vzadu (pak je označena písmenem A). Číslo, které je za písmenem udává maximální váhu vašeho dítěte. Nejběžnější jsou cyklosedačky typu A15 nebo C15, výjimečněji se objevuje model A22. To však není jediný rozdíl. Různé sedačky se totiž liší také výškou opěradla, bočnic nebo místem připevnění na jízdním kole.

Při výběru ideální sedačky je nutné mít na paměti celou řadu drobných detailů. Základním pravidlem by však mělo být – nejdůležitější je zdraví a pohodlí dítěte, nikoli vzhled, funkce navíc, možnosti nebo cena. Váš syn nebo dcerka by měly být dostatečně daleko od všech nebezpečných míst na vašem kole – pružin, ostrých předmětů, velkých otvorů. Rozhodně by sedačka měla mít nastavitelné bezpečnostní pásy, které zabrání pádu dítěte ve chvíli, kdy prudce zabrzdíte nebo zatočíte.

Ještě výhodnější je komfort dítěte zajistit tím, že použijete dětský vozík. Ten vás i dítě chrání před nečekanými pohyby a překvapeními. Přece jen, děti jsou dostatečně neklidné na to, abyste jim mohli přikázat, aby seděli v požadované pozici po dlouhý čas. Vozíky AZUB nebo Burley umožňují bezpečnou jízdu. Jsou maximálně stabilní a navíc dítěti poskytují ochranu tím, že jej chrání ze všech stran. Ani při pádu či kolizi tedy nehrozí dětem takové nebezpečí, jako by jeli na kole.

redakce

KOMENTÁŘE

mech1 | 10.8.2010 (6.57) |

Vozik jsem hned od zacatku zavrhl kvuli odosobneni s detma. Navic jak uz je starsimu 5 a vic, tak se tam nevejde.
Presedlali sme na longa v podobe Xtracyclu. Mensi (2) ma svoji sedacku, ale starsimu staci jen sedatko riditka a operky na nohy 🙂

Zpusobu je spousta, jen se nebat a neomezovat se na dogmata soucasneho trhu.

Petule | 11.8.2010 (8.52) |

Máme ročního kluka, zkusili jsme vozík (Croozer) i sedačku (Belleli), ve vozíku nám brečel ba přímo řval. V sedačce se krásně rozhlíží a stále se směje, tudíž jsme se sedačkou naprosto spokojeni. Je super odpružená, polohovatelná, takže když malý usne, tak ho trošku sklopíme dozadu, aby mu hlavička nepadala, sedačka má 5-ti bodový pás a kryté opěrky na nohy, fakt je super. Ještě, že jsme vozík měli jen půjčený, celkem drahá sranda, abychom zjistili, že v něm jezdit nebude.
Jen by mohl být větší výběr malých dětských cyklo helmiček – byla to celkem fuška sehnat opravdu pasující na hlavu s obvodem 44 cm.

Přejít k navigační liště