elektrokola, skládací elektrokola
skládací kola tern
Jméno:

Polskem na lehokole

21. 7. 2011

Sledujeme cestu nadšeného cyklocestovatele Martina Adámka, který se 20. června vydal na svém lehokole AZUB na cestu kolem Polska. Jak jsme vás již informovali, vyrazil z náchodského náměstí a naplánoval si ujet 3 500 km a navštívit 70 polských pohraničních okresů. Momentálně se blíží do cíle, jeho poslední příspěvek na webu ze dne 20. července hlásí příjezd do Tatranského okresu, který je 60. v pořadí.

Martin svoji cestu začal jednou malou nepříjemností – hned druhý den silně prochladl a musel léčit silné nachlazení. To jej ale neodradilo, rychle se zotavil a po směru hodinových ručiček postupně docestoval k Baltu, kde jej v noci zastihla písečná bouře. Ani to jej neodradilo a postupoval dále po obvodu polských hranic. V sobotu dorazil na nejjihovýchodnější místo své cesty Ustrzyki Dolne. Město leží asi 12 kilometrů od ukrajinských a něco přes 50 kilometrů od slovenských hranic. „Zatím jsem jel hlavně na jih, teď to zlomím na západ,“ píše na svém webu Martin. Nyní ho už čeká návrat z východního Polska. „Teoreticky by se odsud dalo pokračovat do nejjižnějšího bodu Polska, ale tam mě na kole nikdo nedostane – kopce, zbytečná vzdálenost a hlavně absence silnic. Mám nejzápadnější, nejsevernější a nejvýchodnější místa Polska, to mi stačí.“

V každém navštíveném městě si Martin prohlédl památky a architektonické skvosty, díky své jazykové vybavenosti nemá problém s dorozuměním (umí plynně polsky a anglicky). Denně ujede na svém lehokole průměrně 90 km.

Celý report z Martinovy cesty můžete sledovat na jeho webu www.adamek.cz.

redakce

Podobné články

Přejít k navigační liště