elektrokola, skládací elektrokola
skládací kola tern
Jméno:

Vaše kolo, váš trenér!

9. 11. 2010

Společnost Apple jsme si už dříve představovali ve spojení s aplikací Bike Doctor pro iPhone. Dnes vám ukážeme další užitečný program, který vám Apple nabízí. Jde o patentovaný „Smart Bicycle System“, vašeho osobního trenéra a kolo v jednom.

Tuto aplikaci můžete využívat na vašem iPhone i iPod Touch. Podle oficiálního schématu by měl být iPhone (nebo iPod) umístěný mezi řidítky a napojovat se odtud na brzdový systém a pedály. Bude moct měřit rychlost jízdy, vzdálenost, čas, nadmořskou výšku, převýšení, rychlost větru a mnoho dalších údajů. Stane se tak jakým si palubním počítačem na kole. Smart Bicycle je navržen jak pro jednotlivce, tak pro týmy. Své aktuální hodnoty tak můžete sdílet (spamovat) mezi sebou navzájem. Využít pro sdílení můžete služby GPRS, CDMA, EV-DO, EDGE, 3 GSM, DECT, IS-136/TDMA, iDen nebo LTE.

Mnozí z vás určitě namítnou, že podobných „tachometrů“ už existuje celá řada. Výhodou je,
že vás Apple zbavuje nutnosti nákupu dalšího zařízení a montáž iPhone nebo iPodu na kolo není nikterak složitá. Po návratu domů jej snadno připojíte k vašemu počítači a své údaje tak můžete hodnotit v dlouhodobém tréninkovém plánu. Navíc údaje z tachometru budete těžko sdílet s dalšími cyklisty a speciální počítače na kolo se pohybují v řádu desítek dolarů.

Patent Smart Bicycle Systém je potřeba ještě rozvinout, stále jsou zde otázky ohledně umístění jednotlivých senzorů nebo displeje. Potenciál se však Applu upřít nedá.

Zdroj: www.cnet.com

redakce

KOMENTÁŘE

snilard | 9.11.2010 (14.56) |

Teda, ze se pustite do spekulaci o budoucich produktech Apple prave vy, jsem fakt necekal. To, ze maji na neco patent, vubec nemusi znamenat, ze neco takoveho nekdy uvedou.

Lenicka1313 | 29.4.2013 (23.22) |

Dobrý den, dle mého názoru je hned několik perfektních způsobů, jak využít iPhonu jako navigace během cyklistiky, ale úplně nejlepší mi přijde tento http://www.quadlockcase.cz/ Já jsem minulý rok zkusila hned tři, ale tento rok jsem se rozhodla pro toto a po dvou měsících si ho nemohu vynachválit. Za sebe jednoznačně doporučuji.

Podobné články

Přejít k navigační liště