Cesta za východem Slunce pokračuje

V dubnu 2013 jsem v Mladé Boleslavi nasedl na kolo a vyrazil na východ. Bez předchozích cyklistických zkušeností, s omezeným rozpočtem, nejasnou představou o trase a času, zato s jasným cílem. Hlavní město Země vycházejícího Slunce, Tokio. Odtud název celé cesty, Cesta za východem slunce. Trvalo šest měsíců, během kterých jsem našlapal 14500 km, skrz 9 zemí, než jsem navzdory všem očekáváním dorazil do Tokia.

Už když jsem se těžce probíjel mongolskou pustinou mě napadlo, že jestli se mi podaří přejet tuhle větší a po všech stránkách horší půlku světa, ta druhá už musí jít „s prstem v nose“. Myšlenka dokončit pomyslný okruh kolem světa mi vydržela, a tak jsem v červnu 2014 odletěl do San Francisca, abych navázal na Cestu za východem slunce a to přejezdem napříč USA. Stále budu držet východní směr, až se konci srpna zastavím v New Yorku. Trasa, která mě provede nádhernými parky Divokého západu i kukuřičnými lány a hlubokými lesy východu měří cca 6000 km.

Dnes posílám kromě fotek z první čísti cetsy i několik z té současné. Momentálně v Yosemittech.

 

Cesta za východem slunce (první díl) – statistika:

Projeté země: ČR, SR, Ukrajina, Rusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Mongolsko, Jižní Korea, Japonsko

150 nocí ve stanu, 150 dní v sedle, 3 dny ve vlaku, 2 dny v autě, 24 hodin na dvou trajektech, 2 sady pneumatik, 1 pokuta, nespočet defektů, spousta skvělých zážitků……

 

Více info na Facebooku zde.

Komentáře Facebook