Cyklopouť 2010: CZ – SK – HU

Tradiční cykloupouť pod záštitou organizace Orel začíná již 5. srpna 2010 v Uherském Brodu. Peloton cyklistů projede během deseti dnů třemi státy, navštíví Bratislavu, Budapešť a významné církevní památky obou zemí a vrátí se zpět do Uherského Brodu. Trasa o délce cca 600 km je rozdělena do 9 etap. Letošního již šestého ročníku se zúčastní rekordní počet 126 cyklistů z celé České republiky.  Dva z nich dokonce celou trasu absolvují na lehokole.

První večer poutě bude organizačně společenský, po úvodní mši svaté v klášterním kostele a vyřízení všech organizačních záležitostí následuje na Orelském stadionu od 20:00 hudebně literární pásmo Slunci vstříc – Pavel Švanda. Hraje Pavlík a továrna na jam. Poté bude mít přednášku doc. Petr Hlaváček, děkan FT UTB ve Zlíně, na téma Obouvání andělů aneb co možná nevíte o andělech a báli jste se zeptat.

Cyklopouť odstartuje v pátek v 10:00 na nádvoří před klášterním kostelem v Uherském Brodě. Po okružní jízdě Brodem se peloton vydá směrem na Kunovice a cílem prvního dne bude významné slovenské poutní místo Šaštín. Během dalších dní cyklisté navštíví Bratislavu, odtud se vydají do Ásványráró, které leží nedaleko Györu, a pomyslným vrcholem poutě bude návštěva Budapešti, konkrétně tamní katedrály sv. Štěpána. Z Budapešti se peloton vydá do neméně významného poutního místa v Maďarsku, a sice do Ostřihomi, odtud zpět na Slovensko do Nitry a do Nového Mesta nad Váhom. Letošní cyklopouť bude slavnostně zakončena v neděli 15. srpna zpět v Uherském Brodě slavnostní mší svatou.

Podobně jako u předchozích ročníků nebude ani letos chybět organizační tým, který se postará o servis kol, duchovní náplň akce, překladatelskou činnost a přepravu zavazadel.

Komentáře Facebook