Cyklostezky Evropy 1: Drávská cyklostezka

Blíží se čas letních dovolených a my společně s dalšími stovkami tisíc Evropanů přemýšlíme, kam se vydat. Pro všechny cyklistické nadšence proto přinášíme desetidílný speciál s názvem Cyklostezky Evropy. V prvním díle jsme se rozhodli představit vám jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších cyklostezek Rakouska: Drávskou cyklostezku.

Tato cyklostezka měřící celých dlouhých 366 kilometrů vede podél řeky Drávy ze severní Itálie, přes Rakousko až na severovýchod Slovinska. Hodí se jak pro výlety rodičů s dětmi, tak pro náročnější jezdce, kteří se nemusí vždy přesně držet vyznačené trasy a mohou vyzkoušet náročnější a zajímavější terén v okolí této cesty.

Během cesty se můžete kochat nespoutanou krajinou v podhůří skalistých Dolomitů, třpytivou hladinou jezerních ploch Korutanska, závanem historie ze středověkých hradů a měst. Je to pohádkový kraj, který dodává cyklistice nový rozměr.

Náročnost si může určit každý sám už jen tím, jakým směrem se rozhodne vydat. „Správný“ směr, tedy ze západu na východ, začíná u samotného pramene řeky a vede podél Drávy až do slovinského Mariboru. Náročnější cyklisté se mohou vydat opačným směrem proti proudu Drávy nebo vybočit z vyznačené trasy a vydat se horskými cestami poznávat romantická zákoutí přírody.

Dopravit se na start cyklostezky lze několika způsoby. Z České republiky vede vlakové spojení až do Itálie, kde trasa začíná. Další možností je využít cestovních agentur, které pořádají cyklozájezdy a svézt se k cyklostezce společně s dalšími cyklisty. Pokud nevlastníte osobní automobil a žádná z předchozích možností se vám nezamlouvá, můžete se vydat k Drávě po vlastní ose na kole.

Více informací o cyklostezce viz www.drauradweg.com

Komentáře Facebook