Cyklostezky Evropy 2: Od Atlantiku až k Černému moři

V minulém díle jsme vám představili Drávskou cyklostezku, která vede z Itálie přes Rakousko až na severovýchod Slovinska. Dnes se podíváme na cyklostezku vedoucí napříč celou Evropou z Francie až do Rumunska, která prochází celkem devíti evropskými zeměmi.

EuroVelo 6 neboli Říční trasa patří do evropské sítě cyklotras EuroVelo. Měří přes 4000 kilometrů a spojuje západní pobřeží Evropy omývané Atlantikem s vnitrozemským Černým mořem v Rumunsku. Prochází skrze devět evropských států a cyklistům nabízí jednu z nejpestřejších podívaných v rámci dostupných cyklostezek.

Na své si přijde opravdu každý: francouzská malebná údolí, švýcarská jezera, německý pivní festival, historické památky Rakouska, rychloprůjezd Slovenskem, maďarská kuchyně, chorvatské opalování, srbská nezávislost a konečně teplé rumunské pobřeží na závěr.

Zdolání celé trasy je vhodné jen pro opravdu zarputilé a zdatné milovníky cyklistiky, ostatní si mohou vybrat nejrůznější části stezky podle náročnosti a země, kterou chtějí poznat. Stezka prochází řadou významných či dokonce hlavních evropských měst.

Projekt EuroVelo je organizován Evropskou cyklistickou federací a jeho cílem je vybudování cyklotras napříč celým kontinentem. V současné době je v provozu 12 cyklostras, avšak žádná z nich není ještě zcela dokončena. Proto se musí cyklisti smířit se ztíženými podmínkami v některých částech. Přesto jde o velmi ambiciózní podporu cyklistiky napříč evropskými státy a jedinečnou možnost poznávat cizí země netradičním způsobem.

Více viz www.eurovelo6.org

Komentáře Facebook