Kolem Austrálie na elektrokole

Na Nový rok odstartoval před budovou opery v Sydney Němec Maximilian Semsch svoji cestu kolem Austrálie . Stal se tak prvním člověkem, který se vydal na elektrokole zdolat nejdelší trasu – 18 000 km, navíc v extrémních australských podmínkách.

Osmadvacetiletý Němec plánuje dojet do cíle za šest měsíců. Během jeho putování po National Highway 1 projede třemi časovými pásmy a několika klimatickými pásy. Jeho trasa vede ze Sydney do Melbourne, odtud po Great Ocean Road do Adelaide, Perthu a Darwinu. Z darwinu pojede přes Severní teritorium do Queenslandu a po východním pobřeží do Brisbane. Cílem jeho cesty je opět budova opery v Sydney.

Cesta kolem Austrálie zajisté prověří nejen nervy a výdrž samotného Maximiliana, ale také stroje, který si na svoji cestu zvolil. Elektrokolo Haibike EQ Trekking vybavené systémem Bosch a inovativním řazením Nu Vinci N360 tak projde tvrdou zkouškou.

Průběh své cesty si Maximilian zaznamenává a detailně o ní informuje na svých stránkách www.what-a-trip.de, kam jednou za týden přidává videopříspěvky.  Po návratu domů z těchto videí sestříhá fim, který plánuje vydat v roce 2013 na DVD a na Blu-ray. Psané příspěvky včetně fotografií vkládá na svůj blog. Průběžné informace naleznete také na jeho facebookovém profilu.

Maximilian není žádným cestovatelským nováčkem – již v roce 2007 absolvoval cestu z Mnichova do Singapuru, během níž také sbíral obrazový materiál.

Komentáře Facebook