Lungau: Na elektrokole vysoko do hor

Turistický region Lungau v Salcbursku je průkopníkem ve zpřístupnění cyklostezek pro elektrokola. Jako nejvýše položený region pro elektrokola nabízí přes 560 km horských tras.

Každou z nich lze absolvovat také na horských elektrokolech. Lungau je zároveň také místem startu cyklotrasy Murradweg.

Region Lungau má připraveno 300 elektrokol na zapůjčení, která lze využít i na cestě Murradweg. V mnoha turistických základnách a v ubytovacích zařízeních mají hosté možnost si elektrokola vyzkoušet. Je totiž dobré vědět, že elektrokolo není moped. Elektromotor má jen podpůrnou funkci a lýtkové svaly ze sebe musejí něco vydat.

Výhodou je však to, že i méně zdatní cyklisté dokážou zdolat bez větší námahy hory kolem Lungau. Zkušení cyklisté oceňují novou dimenzi, kterou před nimi malý elektromotor otevřel: jako by se jim po stisknutí knoflíku rázem opřel vítr do zad.

V nejvyšším rakouském regionu pro elektrokola se používají téměř výhradně nejnovější modely horských elektrokol, která využívají výkonný pohon BIONX vhodný do horského terénu. Po celém regionu jsou k dispozici stanice k nabíjení akumulátorů.

Zájemci mají na výběr několik různých túr, jako je např. trasa po kulturně historických pamětihodnostech nazvaná „Kul-Tour”, dále rekreační trasa „Genuss-Tour”, na které lze rekreační projížďky na kole doplnit o kulinářské zastávky, nebo trasa „Tor-Tour”, na níž se i méně zdatní cyklisté dostanou pomocí elektromotoru po stezkách až do hor.

Cesta Murradweg:
Na tuto trasu se v Lungau půjčují silniční kola typu AVE Citybikes a také horská kola KTM E-Race Mountainbikes, která používají právě již zmiňovaný pohon BionX .  Z cílové zastávky Bad Radkersburg, ale i z jiných míst po trati, se kola pak dopravují zase zpátky do Lungau. Podél trasy jsou k dispozicí nabíjecí stanice.

Další informace:
www.lungau.at

Komentáře Facebook