Na kole až na Jadran. Staví se cyklostezka Bečva

Pokud byste se rozhodli vydat na tradiční letní dovolenou k Jadranu na kole, budete to mít už brzy snazší. V příštích třech letech by měly být dobudovány poslední nedokončené úseky cyklostezky Bečva u Hranic na Moravě a Přerova.

Trasa, která povede 28 městy a obcemi přesáhne 140 kilometrů, by se v budoucnu měla stát součástí první cyklodálnice. Stavbu pomáhá financovat Evropská unie a Olomoucký kraj, který se rozhodl podpořit dalšími dvěma miliony.
Na dostavbu přispějí peníze z Evropské unie a od Olomouckého kraje. Ten již v minulosti věnoval téměř jeden a půl milionu, nyní počítá s dalšími dvěma miliony. “Věříme, že cyklostezka Bečva je velkým lákadlem pro turisty nejen z našeho regionu, ale i z ostatních krajů. Proto jsme se rozhodli, že na její dostavbu přispějeme,” vysvětlil náměstek hejtmana Pavel Horák v rozhovoru pro server idnes.cz.
Cyklisté se budou moci svézt 141 kilometry cyklostezky přes tři moravské kraje. Na severu trasa začíná ve Velkýck Karlovic a přes Vsetín, Horní Bečvu, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Hranice na Moravě a Přerov pokračuje až do Tovačova. Po dokončení propojí osmadvacet měst a obcí. Pokud se v budoucnu spojí s Moravskou stezkou, stane se součástí první cyklodálnice v České republice o délce dvě stě třicet kilometrů.

Komentáře Facebook