Dnešní děti umí dříve s počítačem než na kole

Kdepak jízda na kole nebo plavání! Dnešní děti ovládají dříve počítačové hry a chytré telefony. Tyto závěry vyplynuly ze studie Digitální deníky společnosti AVG, která se zaměřila na porovnání počítačové gramotnosti malých dětí ve věku 2-5 let s jejich životními dovednostmi.

Tohoto průzkumu se zúčastnilo 2 200 matek s přístupem na internet spolu s jejich dětmi ve věku 2-5 let v USA, Kanadě, Velké Británii, Francii, Itálii, Německu, Španělsku, Japonsku, Austrálii a na Novém Zélandu. Matky obdržely seznam technických a životních dovedností s dotazem, které z nich jejich malé děti ovládají. Klíčové výsledky jsou následující:

Více malých dětí umí hrát počítačovou hru než jezdit na kole. To znamená, že 58 procent dětí ve věku 2-5 let ví, jak se hraje jednoduchá počítačová hra. Ve Velké Británii a Francii se toto číslo zvyšuje dokonce na 70 procent. Nadto 44 procent 2-3letých dětí je schopno hrát počítačovou hru. Pro srovnání, 43 procent 2-3letých dětí umí jezdit na kole.

Více dětí ve věku 2-5 let si umí hrát s aplikací chytrého telefonu (19 procent) než si zavázat tkaničky od bot (9 procent). Téměř stejný počet 2-3letých dětí (17 procent) ovládá aplikaci chytrého telefonu stejně jako 4-5leté děti (21 procent).

Jak studie ukázala, malé děti mají v současnosti snazší přístup právě k těmto výdobytkům moderní doby než ke sportovnímu vyžití a dovednostem, které jsou nezbytné pro život. Přemýšlejme tedy o tom, co kdy svoje děti učíme!

Komentáře Facebook