Jak se jezdí na tandemu s dětmi?

Pro rodiny s dětmi, které se chtějí prohánět na kolech, je v cyklistickém světě připraveno množství nástrah. V určitém období totiž nastanou chvíle, kdy jsou děti příliš velké pro jízdu v sedačce nebo přípojném vozíku, ale zároveň příliš malé na to, aby stíhaly tempo rodičů. Řešením může být jízda na tandemovém kole.

Samozřejmě, že můžete jezdit společně se svými potomky každý na svém vlastním kole. Problém je v tom, že děti se často snaží vyhovět tempu rodičů a jsou zbytečně vyčerpané, zatímco dospělí prahnou po rychlejším tempu a vyšším čísle na cyklometru. Navíc mohou být znaveni neustálým čekáním na svého malého jezdce.

Při jízdě na tandemu se vyhnete tomu, že budete dítěti ujíždět: vaše společná námaha se sečte a kolo bude navíc poháněno dvojitou silou a to bez ohledu na to, kdo bude šlapat usilovněji. Dítě se tak najednou stane rovnocenným partnerem: jedete v tom přece spolu. Navíc máte větší možnost uchránit dítě před pádem, protože korigujete řízení stroje.

Alternativou ke klasickému tandemu je připojení tažné tyče za kolo. Výhodou je možnost jejího jednoduchého odpojení, takže opět získáte plnohodnotné kolo. Stačí na to jen pár vteřin. Tak co, už jste se rozhodli, kdy vyrazíte?

Komentáře Facebook