AZUB ECO Trike: Přivítejte první ryze českou tříkolku

Na světě se objevila první česká tříkolka AZUB ECO Trike. Ta se kompletně od návrhu až po konečnou montáž vyrábí v České republice. Její koncept prošel v průběhu vývoje několika testovacími jízdami, mj. i více než šestitýdenní cestou po náročných terénech Islandu. Tříkolka byla nedávno představena veřejnosti na největším veletrhu alternativní cyklistiky na světě SPEZI.

Lehokola jsou pohodlnější a hlavně zdravotně nezávadnější variantou klasických kol. Mezi jejich přednosti patří ideální poloha těla při jízdě, která zabraňuje tradičním bolestem krční páteře. Tříkolky jsou potom stabilnější a ještě pohodlnější variantou lehokol.

Na designu tříkolky AZUB Trike pracovali více než rok konstruktéři AZUB Bike ve spolupráci s inženýry VUT v Brně. Výsledkem je extrémně pevný rám z ALU slitiny, perfektní ergonomie a unikátní IPS polohovací systém, díky němu lze flexibilně nastavit sklon sedačky. Zárukou komfortu i na nerovných silnicích jsou potom kvalitní kola s možností doplnění pneumatik Schwalbe Big Apple.

O bezpečnou jízdu se starají dvě bubnové brzdy v předních kolech. Opravdu praktický je potom malý poloměr zatáčení a plnohodnotných 24 rychlostí. S ECO Trike tak lze bez problémů projet i poměrně obtížným terénem. Celková cena tříkolky nepřesahuje 40 000 Kč, což ji řadí mezi nejdostupnější tříkolky na trhu.

Komentáře Facebook