Další velomobil v českých luzích a hájích – GoOne

Model Go-one 3 jsem objednal v květnu 2008 po návštěvě SpezialRadMesse v německém Germersheimu (takřka 10 let jsem o koupi tříkolky uvažoval – kapotované či nekapotované). Velomobil jsem pak dostal v květnu 2009 jako Bausatz (stavebnici).

Bike jsem kupoval zejména s těmito cíli: pohodové vyjížďky do okolí, občasné pracovní cesty, doprava na kratší vzdálenosti brzy ráno (na vlak,…).
Dá se říci, že bike zatím stále spíše testuji, dosud jsem ujel 800 km v horách. Na kolo jsem si dlouho zvykal (asi prvních 100 km). První kilometry jsou spíše odrazující.

Co mne nejvíce překvapilo pozitivně: pohodové stoupání do kopců (mám za sebou výjezdy na Šerlich, na Červenovodské sedlo,…. – tříkolka se při malých rychlostech nekolíbe, nekličkuje), ovladatelnost, aerodynamika, přehled „za sebou“ v zrcátku.

Co mne nejvíce překvapilo negativně: zhoršený výhled za neideálních podmínek (mlha, déšť, ráno, večer) – zejména problém mlžení předního skla. Mimořádné vlastní pocení (ne snad o moc více než na běžném kole – těžko soudit, uvnitř velomobilu ale nepomáhá vítr k sušení).

Výhody Go-one (z mého pohledu):

1. Variabilní zastřešení (softtop)
i) celá střecha se ponechá doma
ii) plátno se ponechá uvnitř kola
iii) plátno na střeše s odkrytým jedním či oběma boky
iv) plátno na střeše se zakrytými boky.
Většinou jezdím ve variantě ii) či iii). Na krátké vyjížďky ve variantě i).  Varianta iv) při jízdě v dešti a v létě a do kopce – to byla opravdu sauna.

2. Vzadu standardní nosič, přístupné zadní kolo.

Ujistil jsem se, že tento velomobil patří výhradně na kvalitní silnici. Čím kvalitnější asfalt, tím lepší pohoda.
Největší zážitky – sjezd Dolní Moravou (nepopsatelné), dojezd na východ slunce na Adamu.
Nejhorší zážitek – když těsně přede mnou z vedlejší silnice vystřelilo auto, naštěstí jsem jel pomalu.

Maximální denní vzdálenost – 150 km.

Maximální dosažená rychlost –  82 km/h.
Průměrná rychlost – 15-25 km/h – domnívám se, že max. o 5 km nižší než dosahuji na horském kole). Ovšem zatím si jízdu spíše užívám, nikam nespěchám. Nejel jsem „rovinatou etapu“. Zásadně ovlivněno  kvalitou silnic.

Moje charakteristika: Je mi 46 let

Milan Sourada

Převzato z: www.lehokolo.cz

Komentáře Facebook