Jak snadno převážet lehokola a lehotříkolky

Alternativní typy jízdních kol se stávají stále oblíbenějšími. Na cyklostezkách tak „obyčejní“ cyklisté často potkávají nejrůznější lehotříkolky a lehokola. Jak ale vyřešit v případě potřeby jejich přepravu? Je třeba si promyslet, kolik kol budete převážet, kolik bude v autě spolucestujících, případně zda kromě kol povezete další rozměrný náklad. Nosiče, které jsou určeny pro běžná kola, jsou obvykle více či méně vhodné i pro lehokola. Představíme několik typů, které jsou opravdu dobře uzpůsobeny právě pro převoz vašich alternativních biků.

Nosiče na tažná zařízení

Pro instalaci podobných nosičů budete potřebovat tažné zařízení, tzv. kouli. Tyto typy nosičů jsou jednoduché na použití i instalaci a zvládnou převážet i více kol najednou. Nevýhodou je zhoršený přístup do kufru auta a přečnívání kol do strany.

Sunlite Recumbent Hitch Rack

Thule Easybase 948

Střešní nosiče

Nejuniverzálnější systém pro přepravu rozměrných nákladů. Nosiče jsou často určeny pro přepravu několika druhů sportovního vybavení – kola, lyže aj. Kufr zůstává bez problémů přístupný. Nezapomeňte však kola sundat před vjezdem do garáže.

Atoc Tandem Topper DV

Atera Bike Lift Tandem

Nosiče na kufru

Dalším typ nosiče umožňuje opět převážet kola na zadní části vozu. Tentokrát se však obejdete bez tažného zařízení. Nosiče nevyžadují složitou instalaci, ale nemusí sedět na každý typ auta. Opět budete mít také zamezen přístup do kufru.

SportRack Euro Trio

Thule BackPac 973

Komentáře Facebook