Koncept velomobilu, který by měl být vyroben ze Softshellu

Martin Miklica je mladý český designér, který se pustil do návrhu čtyřkolového velomobilu, jehož karosérie by měla být vyrobena z materiálu, který je znám především z outdoorového průmyslu. Tedy ze Softshellu. Ten poskytuje nejen potřebnou odolnost vůči nepčíznivým vlivům prostředí, ale i pružnost.

Základem celého velomobilu je konstrukce z ocelových trubek, která je pak potažena právě Softshellem. Stroj by to měl být čtyřkolový a dvousedadlový a jistou inspirací mu určitě byl i projekt BMW Gina jehož video můžete vidět níže pod galerií.

Určitě je dobře, že se designéři zabývají tvorbou podobných cyklistických konceptů, bohužel ale většina z nich zapomíná na základní věci. A je tomu tak i u tohoto projektu. Stačí se jen zboku podívat a je jasné, že v čumáku není kde šlapat. Chybí mu takzvaný “pedal box”, tedy prostor na kliky a nohy, které by šlapaly. Jeidným řešením by tak mohlo být lineární šlapání, které např. použil jiný český velomobilový tvůrce ve svém projektu obojživelného velomobilu, o kterém jsme psali dříve (existuje ve skutečnosti v jednom exempláři). Další komplikací by určitě byla šířka, která je 1,5m, a se kterou by jen těžko šlo vjet na kteroukoliv cyklostezku.

Jak už jsme ale napsali, je určitě dobré, že se designérský svět věnuje i takovým projektům a jsme rádi, že je tomu tak i mezi českými designéry, kteří mají k velomobilům přeci jen dál než třeba jejich holandští kolegové.

Na závěr by bylo dobré připomenout, že podobným projektem se zabývá i AZUB, který pracuje na textilní kapotáži svých tříkolek. Na totmo projektu spolupracuje s německým designérem Johannesem Rave. Jediné informace jdou zatím najít v jejich zahraničním katalogu.

Komentáře Facebook