Polskem na lehokole

Sledujeme cestu nadšeného cyklocestovatele Martina Adámka, který se 20. června vydal na svém lehokole AZUB na cestu kolem Polska. Jak jsme vás již informovali, vyrazil z náchodského náměstí a naplánoval si ujet 3 500 km a navštívit 70 polských pohraničních okresů. Momentálně se blíží do cíle, jeho poslední příspěvek na webu ze dne 20. července hlásí příjezd do Tatranského okresu, který je 60. v pořadí.

Martin svoji cestu začal jednou malou nepříjemností – hned druhý den silně prochladl a musel léčit silné nachlazení. To jej ale neodradilo, rychle se zotavil a po směru hodinových ručiček postupně docestoval k Baltu, kde jej v noci zastihla písečná bouře. Ani to jej neodradilo a postupoval dále po obvodu polských hranic. V sobotu dorazil na nejjihovýchodnější místo své cesty Ustrzyki Dolne. Město leží asi 12 kilometrů od ukrajinských a něco přes 50 kilometrů od slovenských hranic. „Zatím jsem jel hlavně na jih, teď to zlomím na západ,“ píše na svém webu Martin. Nyní ho už čeká návrat z východního Polska. „Teoreticky by se odsud dalo pokračovat do nejjižnějšího bodu Polska, ale tam mě na kole nikdo nedostane – kopce, zbytečná vzdálenost a hlavně absence silnic. Mám nejzápadnější, nejsevernější a nejvýchodnější místa Polska, to mi stačí.“

V každém navštíveném městě si Martin prohlédl památky a architektonické skvosty, díky své jazykové vybavenosti nemá problém s dorozuměním (umí plynně polsky a anglicky). Denně ujede na svém lehokole průměrně 90 km.

Celý report z Martinovy cesty můžete sledovat na jeho webu www.adamek.cz.

Komentáře Facebook