Speciální lehokolo pro ženy

O stále rostoucí popularitě lehokol svědčí jejich neustálé zdokonalování, vývoj a variace. Jedním z nových specializovaných typů lehokol je i model Natrix2 od české produktové designérky Evy Navrátilové. Ta se inspirovala svými zkušenostmi z oblasti cyklistiky a dvou praktických workshopů a rozhodla se navrhnout a vyrobit lehokolo přizpůsobené potřebám ženy. Kolo Natrix2 tvořilo součást její diplomové práce na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně.

„Krásné kolo“ představuje především kvalitu jízdních vlastností a jednoduchost či ladnost rámu. Uzpůsobení potřebám ženy v pojetí Evy Navrátilové znamená vzít v potaz postavu žen, které často měří méně než 170 cm, a také navrhnout design, který zaujme spíše ženu. Obě tyto vlastnosti jsou ve světě lehokol a jejich sériové výrobě stále pomyslnou „dírou“na trhu.

Lehokolo Natrix2 disponuje dvěma 26“ koly a vyšším sedlem kvůli přehledu v dopravě, avšak stále v mezích bezpečného sezení. Využívá méně typického náhonu na přední kolo s označením FWD (front wheal drive), který zkracuje délku náhonu o polovinu. Kliky jsou kratší, nutí jezdce k vysokofrekvenčnímu šlapání a umožňují snadněji zvládat kopcovitý terén. Svou konstrukcí kolo sedne postavám v rozmezí výšky 162-172 cm. Ženskému oku lahodí také tlumené barvy. Křiklavá růžová barva a květinové motivy jsou pouze jakousi představou mužů o dámském sportovním designu. Použitá uhlíková tkanina ještě více tlumí křiklavost kola a dodává mu na tajemnosti.

Koncept Evy Navrátilové zaznamenal velký úspěch a byl v průběhu let představen mezinárodními médii, hojně jej prezentovaly například časopisy v Nizozemí. Natrix2 se objevil i v televizním magazínu „Design Trend“. Autorka se také se svým vlastním vynálezem zúčastnila prestižního závodu Cyclevision v rámci rychlostních jízd na čas.

http://www.natrix2.com/media/index.php

Komentáře Facebook