Dvě zastávky festivalu Cyklocestování více než úspěšné

Jak jsme oznamovali již dříve, o dvou únorových víkendech proběhl velice oblíbený festival Cyklocestování. Jeho letošní první dvě zastávky se konaly ve Frýdku-Místku a v Hradci Králové. V tomto roce nás tak ještě čeká jeden, a sice na podzim v Brně.

V rámci jednotlivých přednášek jsme se alespoň prostřednictvím fotografií, prezentací a videí podívali například do Bolívie, na Kubu a do Ameriky, do Izraele, Himalájí, Barmy, na Srí Lanku, ale i po evropských stezkách. Všichni jsme tak mohli načerpat inspiraci pro naše další letošní cykloputování.  

O oblíbenosti festivalu Cyklocestování svědčí i stále se zvyšující návštěvnost – ve Frýdku-Místku stoupla účast oproti loňsku asi o 22 % a v Hradci Králové dokonce o 42 %.

 

Brněnský festival proběhne jako již tradičně na brněnském výstavišti jako doprovodný program mezinárodního veletrhu Bike Brno, který se letos koná od 10. do 13. listopadu 2011. Hlavním hostem budou světoznámí cyklocestovatelé z Francie, manželé Hervéovi, kteří během 14 let projeli na kole přes 66 zemí světa. Během jejich cest se jim narodila dcerka Manon a ta je na jejich cestách doprovázela, dokud nemusela nastoupit do školy. Těšit se také můžete na spoustu dalších zajímavých projekcí z náročných i pohodových expedic.

Hlavním partnerem celé akce se stala již potřetí německá firma Ortlieb, dnes již legenda mezi výrobci vodotěsných brašen nejen pro cykloturisty.

Komentáře Facebook