Koncept kola Peugeot B1K

Naprostá novinka představená teprve před několika týdny je tvarovaná jako závodní kolo. Koncept zářivého fantasy kola svým designem zcela odkazuje na automobilový průmysl. Jeho vzhled vzbuzuje pozornost a zájem o značku, která v dnešních dnech usiluje o oživení povědomí o jejím působení ve světě cyklistiky a konstrukce kol. Není to jistě koncept pro každého, ale přesto se kreativní energie jeho návrhářů dokázala přetvořit v pěknou, a zároveň prodejnou, produktovou řadu. Je zřejmé, že toto kolo se v nejbližší době nedostane do běžných obchodů, je však zajímavé sledovat jeho jasnou vizuální linii vedoucí k výrobci automobilů Peugeot.

Koncept zcela respektuje současné trendy a je vytvořen pro rychlost. Konstrukce zahrnuje pohybové ústrojí bez řetězu, které je zcela novým typem systému pohonu. Tělo kola je vytvořeno z karbonových vláken a další nepatrné detaily ve zbytku designu odkazují na konstrukční inovace. Například to, co se zdá být na první pohled napnutým kabelem či tyčí mezi sedátkem a držadly, je ve skutečnosti důmyslná ochrana kol při nasedání jezdce a při jízdě napomáhá pocitu nadstandardního pohodlí a „měkké jízdy“.

Peugeot uvádí na trh koncept kombinace úžasného designu s nejmodernějšími inovativními konstrukčními prvky pro maximální rychlost a zároveň požitek z jízdy.

Zdroj: www.bikerumor.com

Komentáře Facebook