Bike Fixtation: další krok k příjemnější městské cyklistice

S oblibou sledujeme, jak se zlepšují podmínky pro městskou cyklistiku v nejrůznějších městech po celém světě, a občas vás informujeme o nejrůznějších zlepšovácích, kterými tamní firmy či jednotlivci zvyšují komfort cestování na kole. Naposledy nás zaujala novinka z amerického města Minneapolis, které bylo loni vyhlášeno časopisem Bicycling Magazine jako nejlepší město pro cyklistiku ve Spojených státech amerických. Přímo na dopravním uzlu městské části Uptown , kde se potkává metro a devět autobusových linek a přes který prochází i velmi vytížená cyklostezka Midtown Greenway, byl nedávno umístěn samoobslužný cyklostánek, tzv. Bike Fixtation.

V případě potřeby je u stánku možné zadarmo dohustit kola, zapůjčit si nářadí pro drobnou opravu anebo zamířit k prodejnímu automatu, v němž najdete základní náhradní díly na kolo, sadu lepení, světla, láhve na pití a další. V nabídce automatu nechybí ani malé občerstvení. Součástí tohoto cyklopointu je i samostatný univerzální stojan, na němž lze potřebnou opravu provést.

Zatím je v Minneapolisu umístěn pouze jeden takovýto stánek, ale v současné době probíhají jednání o umístění dalšího. Projekt Bike Fixtationů tak trochu připomíná australské Green Pody, které nabízí bezpečné parkování kol, sprchy a skříňky.

Komentáře Facebook