Dokonalý městský design od Petera Dudase

Minimalistický design, maximální vizuální účinek. Nový koncept městského kola od Petera Dudase je příkladem dokonalého a čistého designu.

Peter počítá pro svůj návrh kola s nejnovějšími materiály a špičkovými technologiemi. Rozehrává promyšlenou hru o opravdu krásné městské kolo. Linie jsou velmi jednoduché a dynamické a celkový design působí velmi exoticky. Kolo stimuluje fantazii. Tvar je velmi extrémní a staví se do opozice ke tvarové ikonografii bicyklu. Rám je vyroben z uhlíku a niva-chromu, čímž je minimalizována hmotnost kola a zároveň zaručena vysoká odolnost a flexibilita. Mizí řetěz i paprsky kol a silueta stroje se stává oproti tradičnímu kolu velmi elegantní a sportovní.

A jak celá technologie funguje? Pohonné zařízení je ukryto v rámu. Tvoří jej především systém ozubených kol a kabelů. Také sedlo a řidítka jsou vyrobena z hliníku a potažena ochrannou vrstvou uhlíku pro maximální odolnost. Díky funkčnosti a kráse je tento model považován za prémiové „city“ kolo pro dojíždění do práce a popojíždění po městě. Jízda má díky němu styl a navíc je velmi pohodlná.

www.peterdudas-designer.tumblr.com

Komentáře Facebook