Hra světel v brněnském podchodě

V Brněnském podchodě se rozehrála hra světel a barev, která se přizpůsobuje rychlosti procházejících, ročnímu období i denní době.

Tento projekt vzešl z iniciativy firmy CTP Invest, která poblíž provozuje kancelářský areál. Chtějí tak zpříjemnit cestu nejen svým zákazníkům, ale všem, kteří podchod využívají. Autorem interaktivního podchodu je Filip Müller ze společnosti Philips, který jej vytvořil ve stylu street art. Některé graffiti dokonce obsahují fosfor, který ve tmě světélkuje.

Nejdůležitějším prvkem je osvětlení, které je řízeno senzory rychlosti. Ty jsou umístěny na začátku a na konci tunelu. Světlo se pak pohybuje s objektem v trojnásobku jeho rychlosti. Další zajímavostí jsou již zmiňované graffiti, které se při měnících se barvách LED svítidel jakoby pohybují a vytvářejí dynamické scény. Podle autora je to dáno tím, že jakmile se na červený objekt posvítí zeleným nebo modrým světlem, vypadá jako černý.

Podchod pod Heršpickou ulicí přilákává pozornost mnoha zvědavců a je jistě příjemným zpestřením všem cyklistům a bruslařům. I díky tomuto odvážnému dílu se v Brně stále více dostávají in-liny a kolo do velké obliby.

Komentáře Facebook