Nakupuj na kole

Minulý víkend odstrtovala kampaň občanského sdružení Nakole s názvem Nakupuj na kole. Formou stánku na farmářských trzích informuje veřejnost, jak je jednoduché a praktické využívat kolo ke každodennímu dojíždění do práce a hlavně k nakupování.

Jitka Vrtalová z Nakole o.s. poznamenává: “Návštěvníci farmářských trhů projevili velký zájem o cyklistickou dopravu v Praze a obsluha stánku po celou dobu konání odpovídala na dotazy kolemjdoucích. Na stánku byly k vidění kvalitní zámky, helmy, nákupní tašky na kolo a také tři různé bicykly, upravené pro různé velikosti nákupů. Největší z nich bylo cargo kolo, které zvládne odvézt až 150 kg nákladu. Pro menší nákupy tu byly proutěné košíky, tašky a také recyklované peněženky vyrobené z cyklistických duší. Kromě letáků kampaně si kolemjdoucí mohli odnést také kontakty na výrobce či dovozce těchto výrobků a velký zájem byl také o čerstvou cyklomapu Prahy.


Kampaň “Nakupuj na kole” mimo jiné radí, jak správně zaparkovat jízdní kolo, kde v Praze najít opraváře či jak s kolem cestovat na delší vzdálenosti s pomocí městské a příměstské dopravy.”

foto: Nakole.cz

Komentáře Facebook