Není alternativní jako alternativní

Na našich dlouhých cestách jsme viděli už velké množství velmi atraktivních dopravních prostředků. A občas jsme se divili, kam se poděla ta pověstná česká vynalézavost a schopnost ukutit skutečně alternativní vozítko. O to víc jsme zůstali v němém úžasu nad následujícím zjevem, který vám, milí čtenáři, představíme podrobněji. Držte se, jedeme z kopce:

Kde hledal tvůrce tohoto alternativního prostředku inspiraci, je zjevné. Jestli si myslíte, že na smetišti, tak takový byl i náš první dojem. Zdání ale může klamat, a tak jsme při podrobnějším zkoumání objevili následující poznatky:

Konstrukce

Zásadní konstrukční řešení se opírá o časem prověřenou konstrukci velocipedů, které se proháněly po cestách již v 19. století. Jasným identifikátorem je velké koleso vpředu a malé vzadu. Všechno je samozřejmě dobře namazané, a proto cestou nikdy nevrže.

Nosné plochy

Převoz čehokoli na kole bývá někdy dost nebezpečný. Kdo už na řidítkách vezl například dvě igelitové tašky, by mohl vyprávět. Náš konstruktér tento problém vyřešil opět technicky dokonalým řešením. Přední nosič tvoří zdvojená přední vidlice a rošt. Vzadu se nachází výrazně prodloužený běžný zadní nosič s dvojitou přepravkou. Obě tyto plochy tak poskytují maximální variabilitu v objemu přenášeného materiálu.

Bezpečnost a technika

Za povšimnutí stojí i vysoký stupeň zabezpečení, který se majitel rozhodl na bicykl instalovat. Věříme, že k tomu měl svoje důvody. K bezpečnosti už dnes bezpodmínečně patří i nejnovější technika a výbava kol nemůže zaostávat. Zkoumaný model je například osvětlený bodovým světlem, protože dynamo je dočasně mimo provoz.

Na závěr nám zůstává už jen jedna věc. Věřit, že podobný skvost nebude jeho majitele stát zdraví. Sportu zdar!

Jestliže najdete i vy podobný exemplář, nafoťte ho, napište stručný komentář a pošlete k nám od redakce, anebo se o něj podělte s lidmi na našich stránkách nebo na facebooku.

Váš tým alternativni-cyklistika.cz

Komentáře Facebook