Online cyklomapy Prahy i Brna usnadní orientaci

S novou cyklistickou sezonou tu máme i dvě velmi pozitivní novinky pro cyklisty, kteří jezdí v našich dvou největších městech na kole – v Praze a v Brně. A to ať už za prací, do školy nebo prostě jen tak ve volném čase. Pokud se týče Prahy, tak zde již loni v září byla vydána v papírové podobě tzv. Zelená mapa Prahy, která se právě nyní dočkala své online podoby. Naopak v Brně začali na internetu a k papíru se teprve dostanou.

Zelená mapa Prahy


V září loňského roku vydala iniciativa Auto*Mat první papírovou Zelenou mapu Prahy, v níž byly zakresleny nejen cyklostezky, ale i trasy pro chodce a místa pro trávení volného času. K nim se postupně zařadily ještě nekuřácké kavárny, sportoviště, vegetariánské restaurace apod. – dnes je tu takovýchto zařízení zapsáno více než tisíc.

Internetová verze Zelené mapy Prahy je snadno aktualizovatelná, její uživatelé mohou přispívat svými zkušenostmi a tipy. Mapa již pokrývá celé území hlavního města. S mapou je spojený i blog, kde se budou pravidelně publikovat články o zajímavých místech v Praze.

Zelená mapa Prahy je součástí mezinárodního systému Green Maps, který vznikl v USA. Mapování vychází ze čtyř prvků, které vytvářejí kvalitní prostředí pro život ve městě – ekologicky příznivé služby, životní prostředí, pěší a cyklistická doprava a veřejný prostor včetně kultury.

Zelená mapa Prahy je dostupná na www.zelenamapa.cz.

Cyklomapa Brna


Po více než roce usilovné práce přichází občanské sdružení Brno na kole s projektem cyklistické mapy Brna, díky níž mohou brněnští cyklisté poznat, které trasy jsou pro ně v Brně nejvhodnější. Papírová verze této mapy je již vytisknutá taktéž, bude zdarma distribuována mezi občany.

Na začátku příprav brněnské cyklomapy byl průzkum nazvaný „Kudy jezdíš?“, v rámci něhož lidé zakreslovali do internetové aplikace svoje oblíbené cyklotrasy Brnem. Cyklomapa Brna tak obsahuje 175 doporučených tras, které prověřili jiní cyklisté. Mapa navíc obsahuje značené trasy v terénu, cyklostezky, cyklopruhy a informace o tom, kde jsou stojany a obchody s vybavením, restaurace anebo které ulice jsou vedené jako jednosměrky.

Cyklistickou mapu Brna naleznete na adrese http://www.brnonakole.cz/v-brne-na-kole/cyklomapy/.

Komentáře Facebook