Kola pro Afriku a Zlaté české ručičky

Jeden z dalších krásných cyklistických projektů se konečně dostal do České republiky. Jsou jím Kola pro Afriku. Tedy sběr použitých kol, která jsou pak převezena do Afriky, kde pomáhají lidem s dopravou všeho možného tam, kam je třeba. V ČR se tohoto chvályhodného úkolu zhostili Roman Posolda a Richard Gazda a více informací o všem co se kolem Kol Pro Afriku točí najdete na www.kolaproafriku.cz Snad jen ještě zmíníme fakt, že kola jsou v tomto případě určena především do Gambie a především dětem, aby se mohly dopravovat do školy. V dnešní době je již po republice několik sběrných míst a stále jich přibývá. Dokonce se v Ostravě chystá otevřít i charitativní obchod.

To ovšem není všechno. Handbiker Radek Krupa se chystá objet celou Českou republiku a to sólo a bez podpory, tzn. vše si poveze s sebou. Svou cestou by také rád upozornil na projekt Kola pro Afriku a udělal mu tolik potřebnou medializaci. A protože úspěch celé jeho cesty se bude odvíjet o síly jeho paží, zvolil si krásný název pro svůj web, kterým je www.zlateceskerucicky.info

A to už je opravdu všechno. Teď už jen stačí sledovat Radka a pokud doma najdete nějaké zapomenuté kolo, zavezte jej na jedno ze sběrných míst a pošlete jej do Afriky.

Komentáře Facebook