BioLite, vaření bez hranic

Představujeme unikátní koncept vařiče, který je díky své velikosti a váze přímo stvořen pro cesty na kole. Zapomeňte na těžké lahve s plynem a nepraktické baterie. Palivem je vše, co najdete v přírodě – dřevo, šišky, listy a dokonce i trus.

Vařič využívá tenkou vrstvu plynu, vznikající při hořením tuhého paliva, a míchá ji s kyslíkem, čímž dochází k efektivnějšímu spalování. Speciální komponent Power Pack zachycuje tepelnou energii a přeměňuje ji na elektrickou pomocí termoelektrického generátoru (TEG). Tato energie se pak využívá pro pohánění ventilátoru, který vhání do ohně další kyslík.

BioLite se rozehřeje během 2 minut a 1l vody přivede k bodu varu během pouhých 4 minut. Díky své kompaktnosti neobsahuje pohyblivé části, které by se mohly polámat. TEG je vytvořen z kvalitních polovodivých materiálů a jeho životnost dosáhne více než 20 let. Navíc produkce kouře je redukována o celých 95 %. Devatenáct centimetrů vysoký a 12 centimetrů široký vařič váží necelého půl kilogramu. Jeho jedinou nevýhodou je fakt, že jde v současnosti pouze o koncept, jeho výroba se plánuje na jaro 2011.

Zdroj: www.gizmag.com/

Komentáře Facebook