Černá skříňka pro kola

Ty nejlepší nápady nás obvykle napadají na základě vlastních zkušeností – pozitivních i negativních. Příkladem je Cerevellum´s Hindsight 30, přenosové a záznamové zařízení pro cyklisty. Tedy něco jako černá cyklistická skříňka.

Zkonstruoval ji bývalý cyklistický závodník Evan Solida. Svou kariéru na silničním kole zahájil v roce 1993 a ukončil ji v roce 2007 – poté, co byl sražen při tréninku autem. Po této nehodě se už k závodění nevrátil, ale rozhodl se konstruovat zařízení pro cyklisty, která by pomohla předcházet podobným nehodám. Jeho prvním inteligentním produktem se stal Hindsight 30 (v překladu ohlédnutí). Zpětná kamera se montuje na sedlovku a pomocí kabelu vede obraz do 3,5“ LCD displeje na předních řidítkách. Displej je upraven tak, aby na něm byl obraz dobře viditelný i při ostrém denním světle. Zdrojem energie jsou baterie.

Cyklista s pomocí Hindsight 30 získá lepší přehled o tom, co se děje za jeho zády. Díky záznamu navíc odpadnou i nepříjemné hádky o to, kdo nehodu zavinil. V prodeji bude Hindsight 30 od září za cenu 249 USD.

Komentáře Facebook