Nejnovější hitech zařízení pro outdoor

Milovníci outdoorových sportů, zejména cyklistiky, jsou známí jako fanoušci všech nových technických vymožeností od pomůcek pro kempování po multifunkční digitální kompasy. Současná hitech zařízení jsou malá, skladná a snadno přenosná, využitelná i v extrémních podmínkách.  Podívejme se blíže na některé z nich.

Zprvopočátku určené pouze pro americkou armádu, nyní na celém světě nejrozšířenější navigační zařízení. GPS přístroje využívají rádiových signálů vysílaných ze sítě 24 satelitů, aby určily své přesné souřadnice kdekoli na světě. Outdooroví cyklisté je mohou snadno využít na měření rychlosti, na spočítání času, za který se stihnou dostat domů a určení délky cesty, kterou již urazili z plánovaného výjezdu. Cyklisté mohou svou pozici zjišťovat neustále a průběžně kontrolovat trasu. Nemůže se tak nikdy stát, že se ztratí.

Pro snadnou komunikaci mezi více jezdci lze využívat dvoucestných radiových vysílaček, které snadno udrží cyklisty v kontaktu i na vzdálenost větší než dva kilometry. FRS (Family Radio System) je oblíbený hlavně rodinami. Není třeba platit žádný měsíční poplatek, jako například u mobilních telefonů. Navíc jsou tyto vysílačky dostatečně levné na to, abychom se je nebáli nechat i dětem. Rodina je tak během cest v přírodě stále v kontaktu. Nové využití mají ve venkovních podmínkách také klasická příruční počítačová zařízení, známá jako PDA. Stávají se praktickým pomocníkem pro uchování map a turistických průvodců, zjišťování aktuálního vývoje počasí a dalších podmínek plánované cesty. Pokud nevíte, jak elektronická zařízení účinně přepravovat, odpověď vám možná dá jedna společnost z Minnesoty. Ta vyrábí kolekci Good-to-Go produktů, které umožní bezpečně připojit jakékoli zařízení na kolo. Outdoor cycling se tak díky technických novinkám stává stále pohodlnějším a dostupnějším způsobem trávení volného času.

Zdroj: www.alovelinksplus.com

Komentáře Facebook