Potřebujete dobít telefon? Šlápněte do pedálů!

Jezdíte rádi na kole a zároveň vlastníte nějaký model telefonu značky Nokia? Tak zbystřete, protože společnost Nokia vytrhla trn z paty všem nadšeným cyklistům, kteří tráví na kole víc času než doma. Často se stává, že v okamžiku, kdy si potřebujete zavolat, zjistíte, že je váš telefon vybitý. S jednoduchou sadou od společnosti Nokia vám to už ale nebude vadit.

Společnost Nokia přichází s novou univerzální nabíječkou na své telefony, která získává energii ze šlapání na kole. Energie se vyrábí díky dynamu, které je umístěno na předním kole. Z dynama se energie přesouvá do telefonu, který je upevněn ve speciálním nabíjecím držáku na řidítkách. Výhodou umístění držáku na řidítkách je také to, že jej využijete zároveň jako hands-free.

Nabíjecí doba se liší podle typu telefonu a podle rychlosti. Společnost Nokia uvádí, že typ 1202 se nabije během 20 min. při rychlosti 20 km/h, a to na dobu nutnou pro jednu hodinu hovoru nebo na 74 hodin v pohotovostním režimu. Telefon se začíná nabíjet při rychlosti 6 km/h, při rychlosti 12 km/h dosáhnete stejné efektivity jako při nabíjení z elektrické sítě. Nabíječka je kompatibilní s jakýmkoliv telefonem značky Nokia disponujícím 2mm jackem.

Zatím bohužel nejsou k dispozici informace o datu prodeje nebo o ceně.

 Zdroj: http://www.gizmag.com/nokia-bicycle-charger-kit/15312/

Komentáře Facebook