Spodní prádlo pro cyklisty

Začali jsme u ponožek a pokračujeme dál. Zvláště spodní prádlo je při sportech důležitou součástí. Bavlně už dávno daly vale tzv. funkční materiály. Základem jsou syntetická vlákna nebo jejich kombinace s dalšími materiály.

Jaké hlavní vlastnosti by mělo mít funkční spodní prádlo?
– mělo by dobře odvádět z pokožky těla pot
– zlepšovat tepelnou izolaci
– materiál má být co nejpříjemnější

Většina funkčního spodního prádla, které je dnes dostupné, opravdu nějakou funkci plní. Nakolik je však spolehlivé je opravdu nutné vyzkoušet na vlastní kůži. Nabízíme opět alespoň krátký přehled několika nejznámějších českých značek.

Capite, Corde et Manibus

Hlavou, srdcem a rukama, přesně tak vyrábí česká společnost Moira už více než 20 let funkční prádlo. Do jejího sortimentu patří i spodní cyklo prádlo. V nabídce najdete pánské i dámské cyklospodky. Použitý materiál je Polypropylen Moira. Právě vlákno Moira TG 900 zajišťuje funkčnost prádla. Průřez vláknem má tvar pětilaločné hvězdy, tím se až dvojnásobně zvětšují kapilární prostory mezi vlákny a vytváří se úžlabí, kudy se odvádí vlhkost. Běžné vlákno je oproti tomu v průřezu kulaté. Polypropylen zajišťuje nízkou hmotnost vláken, pružnost, pevnost, vysoko tepelná izolace a nenasákavost. Obě provedení mají cyklovložku.

Cena od 695 Kč

Mluviti stříbro

Klimatex jako svoji novinku uvedl na trh řadu spodního prádla s obsahem stříbra. Prolen ® Siltex je speciální polypropylenové vlákno s přídavkem antibakteriálně působících iontů stříbra. Stříbro neškodí ani tělu ani životnímu prostředí a prádlo je vhodné i pro alergiky. Kromě stříbra nabízí prádlo pernamentní UV filtr číslo 7. Mezi hlavní vlastnosti materiálu patří odvod vlhkosti, regulace tělesné teploty, prodyšnost a propustnost vodních par. Díky struktuře pleteniny je vhodné na zimu, kdy hřeje, i na léto, ve kterém naopak chladí. Pro muže nabízí Klimatex s ionty stříbra například boxerky. Pro ženy tílka.

Cena boxerky od 439 Kč

Cena tílko od 478 Kč

Bob a BoBo

Další ryze česká firma vyrábí funkční prádlo od roku 1988. Pro své výrobky využívá vlastnosti polyesteru. První vrstva prádla označovaná jako Micro, jde opět nosit v létě i v zimě. Vlákno funkčního prádla je na průřezu hladké a oválné, upravené zákrutem, pro zlepšení odvodu tekutin a vodních par. V nabídce spodního prádla najdete také dámské kalhotky s nohavičkou. Jemný úplet kromě odvodu potu také rychle schne. Jsou vyrobeny ze 100% polyesteru Micro WICK. Ze stejného materiálu jsou vyrobeny i pánské spodky.

Ceny od 357 Kč

Komentáře Facebook