Přihlaste se do korejské designové soutěže

Nadace designu v Soulu spolu se serverem designboom.com podporuje mezinárodní soutěž v designu kol. Zúčastnit se mohou zájemci z celého světa ať už profesionální designéři, studenti či pouze designoví nadšenci. Účast v soutěži je bezplatná.

Soul chce využít tuto soutěž jako část konceptu pro znovuobnovu města, chce udělat městské prostředí více „zelené“ a lidské. Seoul Cycle Design Competition se ponese v duchu tématu – Cycling with design: Seoul Style. Primárním cílem soutěže je pozvednutí image designových značek a výrobků v Soulu.

Soutěž má tři kategorie:

Design kol

Design kol pro městskou dopravu a rekreační aktivity. Vítány jsou inovační a originální nápady usnadňující jízdu na kole v prostředí Soulu i high-tech designové návrhy kol. Důležitým kritériem je proveditelnost návrhu, který by mělo být možné do 5 let zpracovat pro výrobu a prodej.

Cyklistická móda a doplňky

Cyklistické dresy, přilby, rukavice, obuv, pláštěnky, světla a další součásti příslušenství. Tato kategorie by měla spojit styl s praktičností. V úvahu je potřeba vzít environmentální faktor oblečení a výrobků, jejich bezpečnost a klima Soulu. Doba uvedení návrhu na trh by opět neměla překročit 5 let.

Cyklistická infrastruktura

Jde o návrhy úschoven a stojanů pro kola, cyklotras, půjčoven kol, servisů atp. Předpokládají se návrhy na podporu cyklistiky v Soulu včetně řešení problémů přepravy kol v městské hromadné dopravě. Návrhy je třeba vypracovat tak, aby byly životaschopné v průběhu pěti let.

Všechny tři kategorie kladou důraz především na ochranu životní prostředí. Pořadatelé věří, že soutěž přispěje k popularizaci jízdy na kole. Uzávěrka přihlášek je 5. července 2010, vítěz obdrží peněžní odměnu v hodnotě 46 000 USD.

Podrobnosti o soutěži na www.designboom.cz

Komentáře Facebook