Projeďte se na Tour de burčák

Měsíc září obvykle zakončuje cyklistickou sezonu a pro všechny, kteří se ještě nechtějí rozloučit s letní pohodou a kolo ještě neschovali do sklepa, je přichystáno množství zajímavých akcí.

První z nich je Tour de burčák. Akce se uskuteční 11. září v Mikulově, během ní se jistě naskytne mnoho příležitostí ochutnat a ocenit kvalitu jihomoravského vína, především pak burčáku.

Druhá zajímavá akce se koná 12. září v hlavním městě, v Praze. Pod názvem Cyklozvonění Praha proběhne den plný her pro děti a cyklistiky. Během této akce budou účastníkům představeny bezpečné cyklotrasy na území Prahy, které lze využít pro cestu do práce, do školy, ale i za zábavou. Pro každého účastníka je připraven na startu dárek v podobě oranžového trika a zvonku na kolo, aby byla jízda Prahou ještě veselejší.

Největším zářijovým svátkem všech cyklistů je určitě Evropský týden mobility (od 16. září do 22. září), v rámci něhož proběhne na stezkách Greenways série akcí, které pořádají místní partneři. V rámci tohoto týdne proběhne v Praze v souvislosti s otevřením cyklistické stezky Nové spojení na bývalé železniční trati v Praze konference o drážních stezkách.

Více informací o chystaných akcí naleznete na webu Nadace Partnerství.

Komentáře Facebook