Elektrokolo s nejnižším nástupem: Tern NBD

Elektrokolo s nejnižším nástupem: Tern NBD

Odborníci na městskou mobilitu, firma Tern, uvádí na český trh nové elektrokolo NBD (NBD = New Bike Day). Tento kompaktní městský model s celou řadou funkcí a ultra nízkým nástupem je navržen tak, aby potěšil srdce mnohem širšího okruhu uživatelů.

„Běžný cyklista zjistí, že kolo NBD se ovládá velmi snadno, bezvadně se na něm jezdí a skvěle zapadne do rušného městského prostředí,“ uvádí Josh Hon, kapitán týmu společnosti Tern. „Ovšem na modelu NBD nás opravdu nadchly speciální funkce pro uživatele, o nichž by se dalo říct, že tak úplně běžné nejsou. NBD je skvělé v tom, že na něj bez problémů naskočí a vyrazí na cestu jak cyklista menšího vzrůstu, který se často potýká s problémem najít kolo, které by mu sedělo, tak osoba v pokročilejším věku, která třeba na kole dlouho neseděla, či uživatel s problémy s rovnováhou nebo jiným fyzickým omezením, i ten, kdo se na průměrné elektrokolo kvůli jeho velikosti a hmotnosti bojí vůbec nasednout.“

Rám s nízkým a dlouhým nástupem

Nasedání i sesedání z kola by mělo být jednoduché a model NBD má ze všech prémiových elektrokol nejnižší a nejdelší nástup. Běžný uživatel větší pohodlí ocení, ale pro člověka, kterého trápí problémy s koleny či kyčlemi a fyzicky nezvládne přehodit nohu přes horní trubku běžného kola, to může znamenat konec s cyklistikou. V tomto případě by model NBD mohl představovat chybějící článek, který pak takovému uživateli vrátí nezávislost a umožní mu i nadále prožívat radost z jízdy na kole.  

Snadná jízda

Jízda na kole není hračka pro každého. Osoby menšího vzrůstu mohou mít někdy problém najít kolo, které by jim sedělo a na kterém by mohli při zastavení oběma nohama postavit na zem. Jiní mají zase potíže s rovnováhou nebo jsou limitovaní fyzicky, takže běžná elektrokola jsou pro ně často příliš těžká a není vzácné, že pak mají hrůzu z toho, jak takové kolo budou zvládat. 

Model NBD má extrémně nízko položené těžiště a delší rozvor, což ovládání kola velmi usnadňuje. Snížená středová osa a nízko uložený motor u modelu NBD poskytují mimořádně stabilní jízdní vlastnosti. SimpleStep geometrie rámu dává také uživatelům jistotu, protože jim dovoluje položit při zastavení obě chodidla na zem.

Přizpůsobí se 

U modelu NBD si každý uživatel může snadno a rychle nastavit výšku sedlovky, délku kokpitu a výšku řídítek podle sebe, aby se mu jelo co nejpohodlněji. Kolo je také vybaveno patentovaným představcem Andros od Ternu, který nabízí široké rozpětí nastavení délky samotného představce i výšky řídítek. I když se model NBD skvěle hodí pro osoby vysoké do 190 cm, jeho konstrukce je obzvláště vhodná už pro uživatele od 147 cm, kteří mají obvykle velký problém pro sebe najít opravdu dobře padnoucí kolo.

Dobrý parťák

Díky kompaktním 20″ kolům je model NBD mnohem kratší než běžné kolo, takže se s ním bez problémů manipuluje v úzkých chodbách, u zaplněných stojanů nebo na rušných vlakových nádražích.

Další výhoda je, že se dá během několika sekund složit na plocho, takže na cesty mimo město se dá jednoduše převézt v kufru auta. Díky funkci vertikálního parkování, která umožňuje tento model postavit kolmo, jej lehce vezmete s sebou do výtahu a bezpečně uložíte doma v bytě. 

Další výhoda je, že se dá během několika sekund složit na plocho

Hodně uveze

Přestože je model NBD kompaktní, jeho nejvyšší povolená hmotnost je 140 kg. Uveze až 27 kg na zadním nosiči a až 20 kg na předním nosiči. Díky dostupnému příslušenství si jej může každý uživatel vybavit podle svého, například pro dojíždění do práce, odvoz dětí do školy nebo na bleskové nákupy.

Je také kompatibilní s mnoha modely dětských sedaček, přičemž nízká poloha zadního nosiče také znamená nízké těžiště, tedy i lepší a bezpečnější jízdu. Zvýšenou bezpečnost ocení zejména rodiny, které chtějí na kole jezdit i s dítkem.

Bezpečný a spolehlivý

A aby to nebylo málo, rám a vidlice modelu NBD byly zevrubně otestovány v EFBE, jedné z předních evropských zkušeben pro jízdní kola. Systém motoru a baterie Bosch je také jedním z mála systémů na současném trhu, který plně vyhovuje normě UL pro bezpečnost baterií a elektroniky.

„Naším cílem je přimět lidi, aby cesty autem nahradili cestami na kole,“ pokračuje Hon. „A toho dosáhneme tím, že zařídíme, aby bylo cestování na kole dostupnější, pohodlnější a bezpečnější pro všechny. Model NBD tyto podmínky splňuje a celý náš tým může být právem hrdý, že se mu podařilo vytvořit věc, která praktičnost a potěšení z jízdy na kole přináší širšímu okruhu uživatelů.“

Cena a dostupnost

Model NBD je dostupný ve dvou verzích, S5i a P8i, ceny začínají na 99 990 Kč. V obchodech budou kola dostupná v prvním čtvrtletí roku 2023.

Další informace

Pro více informací navštivte stránky www.ternbicycles.com  

Ochraňte své peníze před inflací

Ochraňte své peníze před inflací

Ochraňte své peníze před inflací tím, že koupíte hodnotný vánoční dárek. Třeba kvalitní městské elektrokolo, které odpovídá trendům a bude vám sloužit denně spoustu let. Bude vás vozit do práce, za nákupy či s dětmi do školky. Bude šetřit vaši peněženku, protože nebudete potřebovat naftu ani benzín. Bude šetřit i váš čas, protože zjistíte, že po městě s ním budete rychlejší a nebudete hledat parkování pro auto. Bude vás navíc udržovat v kondici. Nic z toho vám úspory v bance nenabídnou. A takových tipů na dobrou investici pro vás máme hned několik.

Znáte výzvu Do práce na kole? Určitě jste o ní alespoň slyšeli. Dojíždění do práce na kole je zábava. A to tím větší, čím lépe se na něj připravíte a vybavíte. Dojíždět můžete čistě vlastní silou, třeba na skládačce, kterou hravě složíte i pod stůl. Pokud se nechcete příliš zapotit, můžete dojíždět na kompaktním městském elektrokole, které snadno zaparkujete vertikálně i na malém prostoru.

Na každé kolo se dá pořídit široká škála doplňků, které jízdu zpříjemní, a zvednou také jeho užitnou hodnotu. Často potřebujete s sebou do práce převážet notebook. Žádný problém, městské brašny a městské batohy jsou v drtivé většině vybaveny polstrovanou kapsou, kde bude vaše počítadlo jako v bavlnce. Podívejte se na další vánoční tipy na dárek pro městké jezdce.

Jak na skládačce do práce?

Na kole se můžete snadno zastavit i na nákup. Postačí k tomu košík na řídítka nebo zadní nosič, který během chvilky z kola sundáte a vyrazíte brouzdat mezi regály. Pokud děláte opravdu velké nákupy a nebo chcete přímo na kole vozit děti, zkuste vybrat nákladní kolo s nízkým těžištěm a velmi dobrou ovladatelností. Takové kolo vám nahradí druhé auto do rodiny.

Správný cyklista ve městě dbá samozřejmě i na svoji image. Chce se odlišovat a současně někam patřit. Můžete se zařadit třeba mezi milovníky značky BROOKS, která už od roku 1865 vyrábí elegantní kožená sedla a spoustu dalších doplňků z kůže. Například kožené omotávky nebo gripy, které ozdobí váš městský koráb a barevně sladěné mu dodají punc výjimečnosti. Třešničkou na dortu jsou jejich exkluzivní batohy z tradičních a ekologických materiálů.

Investovat do rodinného vybavení a ochránit tak své peníze před inflací, mohou i mladí rodiče nebo rodiče čekatelé. Kvalitní sportovní vybavení neztrácí příliš hodnotu a dá se očekávat, že výrobci a dovozci vstoupí do nového roku s novými ceníky. Proto se může vyplatit přemýšlet více dopředu a dlouhodobě plánovaný nákup uspíšit.

Každý aktivní cyklista čekající potomka si zákonitě klade otázku: “Jak to udělat?” Jak obstát v roli rodiče a současně se dál věnovat svému koníčku – cyklistice. Léty osvědčeným modelem je zkrátka potomka nebo více potomků vzít na kolo s sebou. K tomu slouží různá udělátka, podle věku a kondice dítěte.

Začít můžete s vozíky pro děti, které se nabízejí ve variantě single nebo double. Pokud nejste zatíženi na jedináčky, rozhodně doporučujeme variantu double. Vozík pro dvě děti není dvakrát širší než vozík pro jedno dítě a už vůbec není dvakrát dražší. Myslet dopředu se vyplatí. Americká značka BURLEY, která vozíky vyrábí už od roku 1978, klade a vždy kladla největší důraz na bezpečnost, funkčnost a životnost svých vozíků. O bezpečnosti vozíků si přečtěte článek, který vysvětluje druhy testů, kterými jejich vozíky procházejí.

Řešení Tern GSD pro dvě děti

Jakmile děti trochu vyrostou, můžete je posadit do sedačky. Zdaleka nejbezpečnějším způsobem uchycení sedačky je umístění sedačky přímo na rám kola a to co nejníže (nízké těžiště). V TERNu vymysleli ucelený a bezpečný systém pro převoz pasažérů různého věku. Pokud si pořídíte kompaktní elektrokolo TERN, máte vždy jistotu, že s ním naleznete mobilní řešení každé životní situce. V nabídce je široká škála doplňků pro převoz pasažérů, které byly vyvinuty a testovány právě k tomuto účelu a na kola padnou jak ulitá.

Dalším postupným krokem je vlastní kolo dítěte. Tady je velmi užitečnou pomůckou tažná tyč Trail gator. Přední kolo dítěte jednoduše zvednete ze země a pevně připojíte na kolo rodiče. Dítě může šlapat a nehrozí žádné vybočení do strany nebo nečekané a nechtěné odchylky ze směru.

Vánoční inspirace

Vánoční inspiraci a tipy na dárky pro všechny druhy cyklistů a dobrodruhů najdete rozdělené do několika kategorií:

VYMETÁME SKLADY

Zajímavou koupí jsou i kousky, které jsme během roku vozili na veletrh, posílali na testy nebo se k nám dostaly nějakou jinou cestou. Najdete je v sekci bazar rozdělené podle značek. Protože se pilně chystáme na další sezónu, potřebujeme uklidit. Starší modely nebo produkty, které už nejsou ve výrobě nabízíme s plnohodnotnou zárukou v části VYMETÁME SKLADY. Podívejte se do ní, třeba vás něco cvrkne do nosu….

NA BLACK FRIDAY NEHRAJEME

NA BLACK FRIDAY NEHRAJEME

Německá značka ORTLIEB se zaměřuje na udržitelné, odolné a opravitelné produkty 100% vyrobené v Německu. Přidejte se k nám proti zvyklostem konzumní společnosti, která je zaměřená na nakupování dalších věcí, které nepotřebuje. Příkladem je nadcházející BLACK FRIDAY (25.11.), kdy se obchody předhánějí ve výši slevy a některé zákazníky dohání nákupní horečka doslova k šílenství. V ORTLIEBu jsme si řekli, ne! Majitelům našich produktů s podobným smýšlením chceme poděkovat za to, že dávají přednost udržitelným výrobkům prostřednictvím akce ORTLIEB TÝDEN OPRAV. Od středy 23. 11. do konce listopadu máme pro vás v nabídce všechny náhradní díly ORTLIEB s 50% slevou a dopravou zdarma!

ORTLIEB TÝDEN OPRAV

KUP JEDNOU, OPRAVUJ, NEVYHAZUJ

Black Friday se během let stal symbolem nakupování, rychlé a krátkodobé spotřeby. Prostřednictvím Týdne oprav se s ORTLIEBem snažíme vyslat signál proti tomuto konzumu. Výrobce vodotěsných brašen, batohů a cestovních tašek vyrábí výhradně v Německu a vždy se zaměřoval na udržitelné, odolné a opravitelné produkty s nadstandardní zárukou 5 let! Letos je tomu 40 let, které uplynuly od založení firmy, jejíž filozofie se nemění.

Slovy generálního ředitele Martina Esslingera: „Změna klimatu by měla být převládajícím tématem naší doby, nezbývá nám čas na to, abychom naši planetu přetěžovali. Udržitelné řízení je zásadní, a to zahrnuje i trvanlivost výrobků. Naše tašky jsou navrženy a konstruovány tak, aby všechny jednotlivé části bylo možné opravit. To nám umožňuje dosáhnout ještě delší životnosti našich produktů.“

ORTLIEB nabízí servis od svého založení, nadále tuto funkci rozšiřuje a školí své partnery, aby se stali profesionálními opraváři. To znamená, že nejen specializovaní prodejci, ale i obchodní partneři po celém světě jsou schopni opravit závady lokálně, čímž se vyhnete zbytečné přepravě. Pod hashtagem #ORTLIEBcares se specialista na nepromokavé cyklistické brašny a batohy také snaží shromáždit nejlepší příběhy o opravách z komunity.

ODOLNOSTÍ K UDRŽITELNOSTI

Ortlieb Repair week

OPRAVTE SI TO SAMI

Výrobky ORTLIEB jsou navrženy tak, aby vydržely roky s jednoduchou údržbou. Pokud se něco pokazí, obvykle se to stane v nejnevhodnější chvíli, že? Hodně závad dokážete opravit sami, pokud nemáte v okolí vhodný servis. Produktový poradce na webových stránkách vám pomůže najít správný náhradní díl. Pokud si nejste jisti nebo máte další dotazy, můžete také kontaktovat náš zákaznický servis. Pokud si na výměnu náhradních dílů netroufáte, v rámci TÝDNE OPRAV vám je zdarma i namontujeme. Budete však muset poslat svoje brašny či batohy k nám.

TÝDEN OPRAV ORTLIEB

Týden oprav dává pozitivní signál o důležitosti odolných produktů.

Vyberte si od 23.11. do 30.11. náhradní díly pro vaše brašny či batohy na www.ortlieb.cz a v košíku zadejte kód:

TYDENOPRAV50

Získáte slevu 50% z ceny náhradních dílů a dopravu zdarma i na všechny další zakoupené produkty.

Barevný podzim v bikepackingu

Barevný podzim v bikepackingu

Německá značka ORTLIEB přichází na podzim s limitovanou edicí bikepackingového setu 3 brašen v neobvyklé barevné kombinaci. S barvičkami si v Ortliebu vyhráli a majitel či majitelka takového setu jistě vzbudí zaslouženou pozornost.

Limitovaná edice setu v neobvyklé barevné kombinaci fialová- petrolejová-oranžová je celosvětově limitována na 1050 kusů. Sada, která je dostupná pouze jako trio, se skládá z podsedlového Seat-Packu o objemu 16,5 l, rámového Frame-Packu Toptube RC (rolovací zapínání) o objemu 4 l a řidítkového Handlebar-Packu o objemu 9 l. Celkem má tedy sada kapacitu 29,5 litrů a váží 1 145 g.

ORTLIEB Bikepacking Set Limited Edition

Není to však jen vzhled a kapacita, která zaujme na první pohled. Jak je u ORTLIEBu zvykem, Bikepacking Set Limited Edition byl vyroben v Německu a je 100% vodotěsný, s dlouhou životností a robustní konstrukcí. Ať už jedete na gravelu, silničním nebo MTB kole, limitovaná edice Bikepacking Set vynikne při jakémkoli dobrodružství a poskytne vám stylového společníka, který nedělá žádné kompromisy ve výkonu. A nezapomeňte! ORTLIEB dává na všechny své brašny a batohy 5 let záruky.

Součástí sady je navíc exkluzivní multifunkční šátek (buff) v designu ORTLIEB.

Set obsahuje v limitovaném designu tyto brašny:

Foto: archiv ORTLIEB a Ivet Juchelková

RECENZE: BROOKS SCAPE – SADA BIKEPACKINGOVÝCH BRAŠEN

RECENZE: BROOKS SCAPE – SADA BIKEPACKINGOVÝCH BRAŠEN

Na českém trhu přibývají nové a propracované bikepackingové brašny. Podívejme se na zoubek třem brašnám legendární značky BROOKS, známé pro svá tradiční sedla z kůže a přírodního kaučuku. Řada brašen SCAPE obstará jak jednodenní vyjížďky, tak i dlouhé cyklo putování.

Do recenze jsme vybrali brašny na řídítka a pod sedlo s drybagy a přídavnou kapsičku. Brašny mají zeleno-hnědou barvu kombinovanou s černými bagy a stříbrnými sponami, prostě stylovka. Kombinovaná kapacita téměř 20 l slibuje, že na „přesnocáku“ či víkendovém toulání nic nebudete postrádat.

Manipulace s brašnami je intuitivní a jednoduchá. Praktické detaily, jako vypouštěcí vzduchový ventil podsedlové brašny nebo přešitá komora řídítkového drybagu, oceníte obzvláště v terénu a vodotěsnost dle standardu IPX4 za deště. Kam vás táhne volání po dobrodružství?

Celá recenze BROOKS SCAPE – SADA BIKEPACKINGOVÝCH BRAŠEN >>>

Léto v pohybu s 20% slevou na značky BURLEY, BROOKS a RACKTIME

Léto v pohybu s 20% slevou na značky BURLEY, BROOKS a RACKTIME

Vozíky pro děti, vozíky pro psy, nákladní vozíky, cyklobrašny, bikepackingové brašny, sedla, gripy, omotávky, podsedlové brašničky, městské cyklobrašny a košíky, nosiče. Vše pro vaši aktivní dovolenou pořídíte nyní s 20% slevou.

Platnost akce do 31.8.

Prohlédněte si kompletní akční nabídku >>>