Jak rychle lze složit skládačku?

Mnoho skládaček se, dost často neprávem, pyšní titulem nejrychleji složitelného kola na světě. Za jak dlouho se ale dají doopravdy složit?

Tuto otázku si položil i americký výrobce skládaček Montague a uspořádal proto v rámci veletrhu Interbike (největší veletrh kol v Severní Americe) soutěž v rychlosti skládání jejich kol. Hlavní cenu a peněžní výhru 500 USD si odnesl Kevin Penrose z Kalifornie. Časem 3,72 vteřiny přitom porazil více než sedmdesát soupeřů a dokonale tak využil své zkušenosti se skládacími koly. Pracuje totiž ve společnosti Electric Cyclery, která skládací kola prodává, případně je na přání doplňuje o elektromotory.

Ještě méně uvěřitelným časem dvou vteřin se chlubí japonský důchodce/designér Makato Asawa. Jeho kolo je netradičně založeno na pantu v půlce rámu, který se uvolňuje pákou na levém řidítku. Bohužel video, které tento jeho unikátní kousek představuje, bylo ze serveru YouTube staženo.

Pro inspiraci vám tak nabízíme alespoň video se skládačkou BikeFriday, kterou lze složit a rozložit během pouhých deseti vteřin…

Komentáře Facebook