Made in Switzerland

Švýcarsko je země známá pro svoji neutralitu, dobrou čokoládu, skvělé hodinky a také výborné švýcarské nože a nožíky. Není se tedy čemu divit, že se konstruktéři kol při navrhování skládacího elektrokola Voltitude inspirovali právě klasickým červeným skládacím nožíkem.

Systém EasyFold má podle autorů zajistit rozložení kola během jedné sekundy, a to dokonce pouze s pomocí jedné ruky. Elektromotor je schopný pohánět kolo rychlostí 25 km/hod. Baterie na jedno nabití vydrží minimálně 20 km. Na rozdíl od jiných skládaček není Voltitude navržen pro přenášení. Jednoduše jej poskládáte a pak aktivujete motor na rychlost chůze. Vzhledem k tomu, že váha kola se pohybuje okolo 22 kg, je to určitě vhodnější řešení.

Rám kola je vyroben z odolného, ale lehkého hliníku. Kolo můžete dovybavit předním či zadním nosičem. Je dostupné s různými variantami převodových stupňů – tři, pět nebo osm rychlostí.

Kolo bylo představeno na autosalonu v Ženevě. V současnosti se vyrábí pouze v omezeném množství pro švýcarské zákazníky. Výroba pro ostatní země bude zahájena na konci roku 2011.

Komentáře Facebook