Se skládačkou kolem světa

Socialistickou „skládačku“ jakožto kolo pro každodenní použití si jistě pamatuje většina z nás. Dnešní doba nabízí modely, které se od těch starých liší natolik, že je s nimi možné vyrazit i na další výlet. A proč nezkusit rovnou nějakou exotiku?

Ačkoliv si většinou spojujeme moderní skládací kola i jejich starší dědečky především s městským prostředím, nadšení cestovatelé už objevili jejich nejsilnější stránku: skladnost. Pokud jste někdy cestovali s kolem do zahraničí, jistě víte, že doprava kola za hranice našeho státu není zrovna nejsnazší. Mnozí autobusoví dopravci nechtějí kola přepravovat – zabírají totiž příliš mnoho místa. Navíc rozebrání kola a pokus o jeho složení do co nejmenšího tvaru může zabrat i několik hodin. Cestování vlakem je zase příliš drahé a ne všude dostupné.

Pokud jste ochotni investovat do vašeho koníčka pár tisíc navíc, můžete si místo obyčejného kola pořídit skládačku. Jejich hmotnost se pohybuje do desíti kilogramů a složení vám nezabere více než pár desítek vteřin. Díky tomu se můžete vydat na cyklistické dobrodružství do dalekých exotických končin a kolo si „přibalit“ i do letadla.

Skvěle poslouží jako dopravní prostředek při cestování zeměmi, kde je cestování veřejnou dopravou problémem, protože země nemají tak dobře rozvinutou infrastrukturu. Stejně tak si ho můžete přibalit s sebou, pokud jedete na dovolenou k moři a nechcete se celý týden pouze smažit na pláži. Skládačka je prostě a jednoduše ideální partner při poznávání zahraničních měst i přírody.

A kam až by se mohl člověk odvážit vycestovat? Prohlédněte si odvážné cestovatele zdolávající slunné Španělsko, exotický Madagaskar či dalekou Kambodžu na následujícím videu:

Komentáře Facebook