Sun Fold Bike: skládačka na solární pohon

Jak byste nazvali něco, co připomíná kufr na kolečkách a ve chvíli, kdy potřebujete, se otevře a umožní vám snadné cestování po městě? Co třeba Sun Fold Bike? Právě tak pojmenoval svůj originální koncept skládacího elektrokola designér CaO dawei. To je specifické především svým solárním pohonem a vysoce praktickou skladností. Toto ekologicky přívětivé kolo již dokázalo zvítězit v několika mezinárodních soutěžích. Ty ocenily především jeho optimalizaci a využívání solární energie a úsporu místa.

Solární panely absorbují sluneční energii, která je následně odvedena do baterie. Nadbytek energie je ukládán a lze jej využít např. v noci. Právě díky elektromotoru a dvěma bateriím není totiž jízda v noci žádným problémem. Nadbytek energie může rovněž nabíjet různá elektrická zařízení, např. hudební přehrávač.

Složené kolo lze připojit k podstavci ve tvaru leknínu s reflexními panely. Ty dokážou sledovat sluneční paprsky a získat z nich tak maximální energii – podstavec dokáže efektivně absorbovat až 95 % sluneční energie. Solární panely najdete i na samotném kole, takže mohou kolo pohánět i během vaší jízdy. Sun Fold Bike je proto ideálním kolem pro každodenní jízdy po městě.

Zdroj: www.ecofriend.org

Komentáře Facebook